Založ si blog

Bacha na nové praktiky šmejdov.

Zákerná rafinovanosť šmejdov je všeobecne známou skutočnosťou. Napriek tomu, že sa občas vyskytnú v oznamovacích prostriedkoch správy o tom, ako kdesi obrali kohosi o usporené financie, sú ich presvedčovacie spôsoby zrejme stále dosť účinné. Aby tieto bezcharakterné haraburdy v ľudskej koži zrejme nadobro nevykapali a ich spôsoby sa neokukali, svoje chrapúnske praktiky voči seniorom neustále inovujú. Najnovšie sa objavili v jednom denníku v ČR správy o firmách, ktoré prostredníctvom listov, priamo na meno seniorov vlastniacich nehnuteľnosť, týmto sľubujú úplnú a bezplatnú sociálnu starostlivosť priamo v pohodlí ich domácnosti. Zadarmo poskytnú nákupy do domácnosti, zadarmo a pravidelne im dovezú teplé obedy, pomoc s osobnou hygienou, upracú a vykonajú drobné opravy, sociálny pracovník a lekár ich navštívi tiež zadarmo, osobný asistent zaistí nielen to o čo požiada ich klient, ale zadarmo ešte zaistí ich pravidelné asistované vychádzky. No nie je to super ponuka? Kto by nezabral? Háčik, vlastne poriadne vidle sú v tom, že im ich potenciálny klient za tieto všetky doživotné služby má ako protislužbu previesť ich byt alebo dom na firemnú spoločnosť. Že tieto firmy ale nemajú na sociálnu činnosť absolútne žiadne registrácie a kompetencie, možnosti, pracovníkov, zmluvy s lekármi, adresy a priestory kde ich nikto nikdy nevidel a nepozná, telefonické čísla, na ktoré sa nikto nedovolá, si má máloktorý senior možnosť overiť skôr, ako ich takýto šmejd spracuje. Až neskoro zistí, že zo všetkých sľubov a z doživotnej bezplatnej a deklarovanej starostlivosti nič nebude. Sen o spokojnej starobe vo svojom domácom prostredí s luxusnými službami je zrazu fuč. Ako aj ich byt alebo chalúpka. Tak sa táto navonok bohumilá činnosť firmy v skutočnosti stala vlastne bohapustou, nohoráznou a sprostou zlodejinou. Pokiaľ si teda seniori nenájdu poriadneho právnika, ktorý by sa ich ujal a postaral o to, aby takáto zmluva na príslušnom súde neobstála. To už ale zadarmo zrejme nebude. A na to sa práve takýto šmejdi spoliehajú, totiž, že máloktorý senior by sa na súd sám obrátil, že majú obavy z veľkých poplatkov ktoré im šmejdi nakukali, nekonečných ťahaníc alebo, že by sa im vyhrážali násilím. Osobne si myslím, že tá posledná obava je asi a najreálnejšia. Lebo, ako sa dostať k nehnuteľnosti čo najskôr, ak nie likvidáciou takéhoto klienta? Naviac, keď k takým prípadom už u nás v minulosti došlo. Neviem, prečo ľudia naletia sľubom a reklamám, kde sa im sľubuje čosi zadarmo, pretože nič nie je zadarmo a ani šmejdi nefachčia zadarmo. Prečo sa ulakomia na braky, ktoré si neobjednali a zaplatia ich, prečo sa dávajú do jalových rečí s každým, kto im zazvoní pri dverách alebo bránke, pretože školený šmejd ich vo väčšine prípadov dostane. Ako je možné, že môžu získať alebo im ktosi poskytuje dôverné osobné údaje seniorov bez toho, aby im ich sami poskytli, kde a kto im asi tak poskytuje adresy osamelo žijúcich seniorov?
Aj keď sa jedná zatiaľ iba o firmy v ČR, nedá sa vylúčiť, že pri vynaliezavosti, vypočítavosti a drzosti šmejdov sa takáto firma môže objaviť aj u nás čo nevidieť.
Pre mňa stále zostáva záhadou, čo sú toto za indivíduá, keď sa takýmito bezcitnými spôsobmi obohacujú na úkor iných, často osamelých, nemobilných a v starobe doverčivejších seniorov, ktorí v stále neodbytnejšich myšlienkach o svojom budúcom osude hľadajú akékoľvek možnosti, ako čo najlepšie a najpokojnejšie dožiť bez toho, aby boli niekomu na príťaž. Sú títo šmejdi s ich kumpánmi so sebou spokojní? Možu spokojne spávať, pozrieť sa vôbec na seba v zrkadle bez toho, aby im čo i len na okamih nezaplo v ich pokrivenej mysli, že iného pripravili nielen o majetok, ale aj o jeho pokojné dožitie? Čo ste to za (ne)ľudia? Šmejdi!

A o tom to je.

Fajnovky.

18.12.2018

Ve druhém vagóne motoráka od predku, teda poslenném ve smere jazdy, no pozór, tým pádom logický, zaseky aj prvém od zadku, ale bez motóra, panuvala mezi pospolitými ludma vdaka prévanu, kerý viac »

Našli, nenašli. .. .. ?

26.10.2018

Je moc neskoro večer, teda aj tma a ani lístek na strome sa nepohne. Azdaj sa aj pohne, ale neni to videt. Ked v dome brnkne telefón, očut tichučkým deckým hláskom, že: Halooó? Je doma tatko? viac »

Najvačšá rýchlost na svete. .. .

16.10.2018

Onehdaj som očul, že sa kdesik, kedysik, jakísik traja chlapi dohaduvali, čo asi tak jakože móže byt najrýchlejšé na svete. Polla prvého je to na sto percent žmurknutie očma, lebo šak pri viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 38188x
Priemerná čítanosť článkov: 1469x

Autor blogu

Kategórie