Založ si blog

Bacha na nové praktiky šmejdov.

Zákerná rafinovanosť šmejdov je všeobecne známou skutočnosťou. Napriek tomu, že sa občas vyskytnú v oznamovacích prostriedkoch správy o tom, ako kdesi obrali kohosi o usporené financie, sú ich presvedčovacie spôsoby zrejme stále dosť účinné. Aby tieto bezcharakterné haraburdy v ľudskej koži zrejme nadobro nevykapali a ich spôsoby sa neokukali, svoje chrapúnske praktiky voči seniorom neustále inovujú. Najnovšie sa objavili v jednom denníku v ČR správy o firmách, ktoré prostredníctvom listov, priamo na meno seniorov vlastniacich nehnuteľnosť, týmto sľubujú úplnú a bezplatnú sociálnu starostlivosť priamo v pohodlí ich domácnosti. Zadarmo poskytnú nákupy do domácnosti, zadarmo a pravidelne im dovezú teplé obedy, pomoc s osobnou hygienou, upracú a vykonajú drobné opravy, sociálny pracovník a lekár ich navštívi tiež zadarmo, osobný asistent zaistí nielen to o čo požiada ich klient, ale zadarmo ešte zaistí ich pravidelné asistované vychádzky. No nie je to super ponuka? Kto by nezabral? Háčik, vlastne poriadne vidle sú v tom, že im ich potenciálny klient za tieto všetky doživotné služby má ako protislužbu previesť ich byt alebo dom na firemnú spoločnosť. Že tieto firmy ale nemajú na sociálnu činnosť absolútne žiadne registrácie a kompetencie, možnosti, pracovníkov, zmluvy s lekármi, adresy a priestory kde ich nikto nikdy nevidel a nepozná, telefonické čísla, na ktoré sa nikto nedovolá, si má máloktorý senior možnosť overiť skôr, ako ich takýto šmejd spracuje. Až neskoro zistí, že zo všetkých sľubov a z doživotnej bezplatnej a deklarovanej starostlivosti nič nebude. Sen o spokojnej starobe vo svojom domácom prostredí s luxusnými službami je zrazu fuč. Ako aj ich byt alebo chalúpka. Tak sa táto navonok bohumilá činnosť firmy v skutočnosti stala vlastne bohapustou, nohoráznou a sprostou zlodejinou. Pokiaľ si teda seniori nenájdu poriadneho právnika, ktorý by sa ich ujal a postaral o to, aby takáto zmluva na príslušnom súde neobstála. To už ale zadarmo zrejme nebude. A na to sa práve takýto šmejdi spoliehajú, totiž, že máloktorý senior by sa na súd sám obrátil, že majú obavy z veľkých poplatkov ktoré im šmejdi nakukali, nekonečných ťahaníc alebo, že by sa im vyhrážali násilím. Osobne si myslím, že tá posledná obava je asi a najreálnejšia. Lebo, ako sa dostať k nehnuteľnosti čo najskôr, ak nie likvidáciou takéhoto klienta? Naviac, keď k takým prípadom už u nás v minulosti došlo. Neviem, prečo ľudia naletia sľubom a reklamám, kde sa im sľubuje čosi zadarmo, pretože nič nie je zadarmo a ani šmejdi nefachčia zadarmo. Prečo sa ulakomia na braky, ktoré si neobjednali a zaplatia ich, prečo sa dávajú do jalových rečí s každým, kto im zazvoní pri dverách alebo bránke, pretože školený šmejd ich vo väčšine prípadov dostane. Ako je možné, že môžu získať alebo im ktosi poskytuje dôverné osobné údaje seniorov bez toho, aby im ich sami poskytli, kde a kto im asi tak poskytuje adresy osamelo žijúcich seniorov?
Aj keď sa jedná zatiaľ iba o firmy v ČR, nedá sa vylúčiť, že pri vynaliezavosti, vypočítavosti a drzosti šmejdov sa takáto firma môže objaviť aj u nás čo nevidieť.
Pre mňa stále zostáva záhadou, čo sú toto za indivíduá, keď sa takýmito bezcitnými spôsobmi obohacujú na úkor iných, často osamelých, nemobilných a v starobe doverčivejších seniorov, ktorí v stále neodbytnejšich myšlienkach o svojom budúcom osude hľadajú akékoľvek možnosti, ako čo najlepšie a najpokojnejšie dožiť bez toho, aby boli niekomu na príťaž. Sú títo šmejdi s ich kumpánmi so sebou spokojní? Možu spokojne spávať, pozrieť sa vôbec na seba v zrkadle bez toho, aby im čo i len na okamih nezaplo v ich pokrivenej mysli, že iného pripravili nielen o majetok, ale aj o jeho pokojné dožitie? Čo ste to za (ne)ľudia? Šmejdi!

A o tom to je.

Najvačšá rýchlost na svete. .. .

16.10.2018

Onehdaj som očul, že sa kdesik, kedysik, jakísik traja chlapi dohaduvali, čo asi tak jakože móže byt najrýchlejšé na svete. Polla prvého je to na sto percent žmurknutie očma, lebo šak pri viac »

A je nakúpené.

30.08.2018

Keď som bol v päťdesiatich rokoch minulého storočia malý chalan, chodieval občas na námestie k autobusovej zastávke jeden báčik s veľkým paprndeklovým kufrom z ktorého predával sväté viac »

Žalobaby v akcii.

13.08.2018

V mojom detstve nás školopovinných detí v ulici do stovky veľa nechýbalo. Televízia nebola, tobôž mobily, tablety alebo počítače. O to viac sme sa medzi sebou rozprávali a hrali. Po škole, viac »

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.

john bolton

Trumpov poradca v Moskve s Lavrovom a Putinom aj o 'raketovej dohode'

21.10.2018 19:40

Dvojdňová návšteva Johna Boltona sa oficiálne začne v pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 33729x
Priemerná čítanosť článkov: 1405x

Autor blogu

Kategórie