Založ si blog

Bacha na nové praktiky šmejdov.

Zákerná rafinovanosť šmejdov je všeobecne známou skutočnosťou. Napriek tomu, že sa občas vyskytnú v oznamovacích prostriedkoch správy o tom, ako kdesi obrali kohosi o usporené financie, sú ich presvedčovacie spôsoby zrejme stále dosť účinné. Aby tieto bezcharakterné haraburdy v ľudskej koži zrejme nadobro nevykapali a ich spôsoby sa neokukali, svoje chrapúnske praktiky voči seniorom neustále inovujú. Najnovšie sa objavili v jednom denníku v ČR správy o firmách, ktoré prostredníctvom listov, priamo na meno seniorov vlastniacich nehnuteľnosť, týmto sľubujú úplnú a bezplatnú sociálnu starostlivosť priamo v pohodlí ich domácnosti. Zadarmo poskytnú nákupy do domácnosti, zadarmo a pravidelne im dovezú teplé obedy, pomoc s osobnou hygienou, upracú a vykonajú drobné opravy, sociálny pracovník a lekár ich navštívi tiež zadarmo, osobný asistent zaistí nielen to o čo požiada ich klient, ale zadarmo ešte zaistí ich pravidelné asistované vychádzky. No nie je to super ponuka? Kto by nezabral? Háčik, vlastne poriadne vidle sú v tom, že im ich potenciálny klient za tieto všetky doživotné služby má ako protislužbu previesť ich byt alebo dom na firemnú spoločnosť. Že tieto firmy ale nemajú na sociálnu činnosť absolútne žiadne registrácie a kompetencie, možnosti, pracovníkov, zmluvy s lekármi, adresy a priestory kde ich nikto nikdy nevidel a nepozná, telefonické čísla, na ktoré sa nikto nedovolá, si má máloktorý senior možnosť overiť skôr, ako ich takýto šmejd spracuje. Až neskoro zistí, že zo všetkých sľubov a z doživotnej bezplatnej a deklarovanej starostlivosti nič nebude. Sen o spokojnej starobe vo svojom domácom prostredí s luxusnými službami je zrazu fuč. Ako aj ich byt alebo chalúpka. Tak sa táto navonok bohumilá činnosť firmy v skutočnosti stala vlastne bohapustou, nohoráznou a sprostou zlodejinou. Pokiaľ si teda seniori nenájdu poriadneho právnika, ktorý by sa ich ujal a postaral o to, aby takáto zmluva na príslušnom súde neobstála. To už ale zadarmo zrejme nebude. A na to sa práve takýto šmejdi spoliehajú, totiž, že máloktorý senior by sa na súd sám obrátil, že majú obavy z veľkých poplatkov ktoré im šmejdi nakukali, nekonečných ťahaníc alebo, že by sa im vyhrážali násilím. Osobne si myslím, že tá posledná obava je asi a najreálnejšia. Lebo, ako sa dostať k nehnuteľnosti čo najskôr, ak nie likvidáciou takéhoto klienta? Naviac, keď k takým prípadom už u nás v minulosti došlo. Neviem, prečo ľudia naletia sľubom a reklamám, kde sa im sľubuje čosi zadarmo, pretože nič nie je zadarmo a ani šmejdi nefachčia zadarmo. Prečo sa ulakomia na braky, ktoré si neobjednali a zaplatia ich, prečo sa dávajú do jalových rečí s každým, kto im zazvoní pri dverách alebo bránke, pretože školený šmejd ich vo väčšine prípadov dostane. Ako je možné, že môžu získať alebo im ktosi poskytuje dôverné osobné údaje seniorov bez toho, aby im ich sami poskytli, kde a kto im asi tak poskytuje adresy osamelo žijúcich seniorov?
Aj keď sa jedná zatiaľ iba o firmy v ČR, nedá sa vylúčiť, že pri vynaliezavosti, vypočítavosti a drzosti šmejdov sa takáto firma môže objaviť aj u nás čo nevidieť.
Pre mňa stále zostáva záhadou, čo sú toto za indivíduá, keď sa takýmito bezcitnými spôsobmi obohacujú na úkor iných, často osamelých, nemobilných a v starobe doverčivejších seniorov, ktorí v stále neodbytnejšich myšlienkach o svojom budúcom osude hľadajú akékoľvek možnosti, ako čo najlepšie a najpokojnejšie dožiť bez toho, aby boli niekomu na príťaž. Sú títo šmejdi s ich kumpánmi so sebou spokojní? Možu spokojne spávať, pozrieť sa vôbec na seba v zrkadle bez toho, aby im čo i len na okamih nezaplo v ich pokrivenej mysli, že iného pripravili nielen o majetok, ale aj o jeho pokojné dožitie? Čo ste to za (ne)ľudia? Šmejdi!

A o tom to je.

Žalobaby v akcii.

13.08.2018

V mojom detstve nás školopovinných detí v ulici do stovky veľa nechýbalo. Televízia nebola, tobôž mobily, tablety alebo počítače. O to viac sme sa medzi sebou rozprávali a hrali. Po škole, viac »

Útlocitné exelencie v talároch.

06.06.2018

Dostali ste s kameňom viac razy po hlave od vagabunda, ktorý vás aj s tatkom zmláti len preto, že ste si dovolili ich predísť na aute? Dokopal vás niekto do hlavy a vyfackal nevládneho na zemi viac »

Studená fronta

29.03.2018

Ščera sme na pravidelném zasadnutí nášho miniparlamentu pri oroseném pive v prvém rade prejennali vnútroštátnu situáciu, dálej naše starké, potom naše choroby a šecko skončilo pri počasí. viac »

Ukrajina, Viktor Janukovyč

Ukrajinský žalobca žiada pre Janukovyča trest 15 rokov väzenia

16.08.2018 18:28

Janukovyča súdia v neprítomnosti, exprezident sa po svojom zvrhnutí v roku 2014 uchýlil do Ruska.

Agrokomplex 2018, ocenenie

Agrokomplex: hovorme viac o pôde

16.08.2018 18:00

V čase, keď sa život ľudí čoraz viac vzďaľuje pôde a vôbec prírode, Agrokomplex akcentuje návrat k nej, ku skutočnému základu života.

Čína, besnota, vakcína, lieky

V Číne pre škandál s vakcínami odvolali niekoľkých funkcionárov

16.08.2018 17:55

Zatiaľ sa neobjavili správy o ujmách na zdraví, ale úrady zhabali vakcíny a pozastavili ich výrobu.

Denisa saková, ministerka vnútra SR

Iniciatíva Chceme veriť sa so Sakovou na zmenách zákona o PZ nedohodla

16.08.2018 17:32

Predložená novela podľa iniciatívy neprináša zmeny, ktoré by viedli k skutočnému odpolitizovaniu polície a zvýšeniu jej dôveryhodnosti

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 29675x
Priemerná čítanosť článkov: 1349x

Autor blogu

Kategórie