Založ si blog

Bacha na nové praktiky šmejdov.

Zákerná rafinovanosť šmejdov je všeobecne známou skutočnosťou. Napriek tomu, že sa občas vyskytnú v oznamovacích prostriedkoch správy o tom, ako kdesi obrali kohosi o usporené financie, sú ich presvedčovacie spôsoby zrejme stále dosť účinné. Aby tieto bezcharakterné haraburdy v ľudskej koži zrejme nadobro nevykapali a ich spôsoby sa neokukali, svoje chrapúnske praktiky voči seniorom neustále inovujú. Najnovšie sa objavili v jednom denníku v ČR správy o firmách, ktoré prostredníctvom listov, priamo na meno seniorov vlastniacich nehnuteľnosť, týmto sľubujú úplnú a bezplatnú sociálnu starostlivosť priamo v pohodlí ich domácnosti. Zadarmo poskytnú nákupy do domácnosti, zadarmo a pravidelne im dovezú teplé obedy, pomoc s osobnou hygienou, upracú a vykonajú drobné opravy, sociálny pracovník a lekár ich navštívi tiež zadarmo, osobný asistent zaistí nielen to o čo požiada ich klient, ale zadarmo ešte zaistí ich pravidelné asistované vychádzky. No nie je to super ponuka? Kto by nezabral? Háčik, vlastne poriadne vidle sú v tom, že im ich potenciálny klient za tieto všetky doživotné služby má ako protislužbu previesť ich byt alebo dom na firemnú spoločnosť. Že tieto firmy ale nemajú na sociálnu činnosť absolútne žiadne registrácie a kompetencie, možnosti, pracovníkov, zmluvy s lekármi, adresy a priestory kde ich nikto nikdy nevidel a nepozná, telefonické čísla, na ktoré sa nikto nedovolá, si má máloktorý senior možnosť overiť skôr, ako ich takýto šmejd spracuje. Až neskoro zistí, že zo všetkých sľubov a z doživotnej bezplatnej a deklarovanej starostlivosti nič nebude. Sen o spokojnej starobe vo svojom domácom prostredí s luxusnými službami je zrazu fuč. Ako aj ich byt alebo chalúpka. Tak sa táto navonok bohumilá činnosť firmy v skutočnosti stala vlastne bohapustou, nohoráznou a sprostou zlodejinou. Pokiaľ si teda seniori nenájdu poriadneho právnika, ktorý by sa ich ujal a postaral o to, aby takáto zmluva na príslušnom súde neobstála. To už ale zadarmo zrejme nebude. A na to sa práve takýto šmejdi spoliehajú, totiž, že máloktorý senior by sa na súd sám obrátil, že majú obavy z veľkých poplatkov ktoré im šmejdi nakukali, nekonečných ťahaníc alebo, že by sa im vyhrážali násilím. Osobne si myslím, že tá posledná obava je asi a najreálnejšia. Lebo, ako sa dostať k nehnuteľnosti čo najskôr, ak nie likvidáciou takéhoto klienta? Naviac, keď k takým prípadom už u nás v minulosti došlo. Neviem, prečo ľudia naletia sľubom a reklamám, kde sa im sľubuje čosi zadarmo, pretože nič nie je zadarmo a ani šmejdi nefachčia zadarmo. Prečo sa ulakomia na braky, ktoré si neobjednali a zaplatia ich, prečo sa dávajú do jalových rečí s každým, kto im zazvoní pri dverách alebo bránke, pretože školený šmejd ich vo väčšine prípadov dostane. Ako je možné, že môžu získať alebo im ktosi poskytuje dôverné osobné údaje seniorov bez toho, aby im ich sami poskytli, kde a kto im asi tak poskytuje adresy osamelo žijúcich seniorov?
Aj keď sa jedná zatiaľ iba o firmy v ČR, nedá sa vylúčiť, že pri vynaliezavosti, vypočítavosti a drzosti šmejdov sa takáto firma môže objaviť aj u nás čo nevidieť.
Pre mňa stále zostáva záhadou, čo sú toto za indivíduá, keď sa takýmito bezcitnými spôsobmi obohacujú na úkor iných, často osamelých, nemobilných a v starobe doverčivejších seniorov, ktorí v stále neodbytnejšich myšlienkach o svojom budúcom osude hľadajú akékoľvek možnosti, ako čo najlepšie a najpokojnejšie dožiť bez toho, aby boli niekomu na príťaž. Sú títo šmejdi s ich kumpánmi so sebou spokojní? Možu spokojne spávať, pozrieť sa vôbec na seba v zrkadle bez toho, aby im čo i len na okamih nezaplo v ich pokrivenej mysli, že iného pripravili nielen o majetok, ale aj o jeho pokojné dožitie? Čo ste to za (ne)ľudia? Šmejdi!

A o tom to je.

Machri

08.09.2017

Akurát ščera sme v našém miniparlamente nad pivom čapičkú a niekerí aj s borovičkú pod čapičku zaseky zaznamenali v súvislosti s odvolávačkú pána ministra sociálky jako aj volbáma pánov viac »

A just.

30.08.2017

Poznáte to určite tiež, že ak sa čosi ľudom zakazuje, prikazuje, radí a doporučuje, aj tak si každý urobí just po svojom. Tak to bolo aj v minulom režime. Členovia strany na základe jej ideológie viac »

Panikári.

22.07.2017

Ja už fakt neviem, či hentí redachtori v médiách sú neni nejako pretažení, alebo postihnutí, či čo. Otvorím večer tú akože televízu, s prehadzuvačku prejdem švihom šecký kanále a viac »

Boko Haram

V Nigérii prepustili takmer 500 domnelých členov extrémistickej skupiny Boko Haram

18.02.2018 21:41

Nigérijský súd rozhodol o prepustení dovedna 475 domnelých členov a sympatizantov militantnej skupiny Boko Haram, pričom sa odvolal na nedostatok dôkazov.

cigareta, fajčenie

Rakúšania nazbierali vyše stotisíc podpisov za zákaz fajčenia v reštauráciách

18.02.2018 21:10

Viac ako 100-tisíc ľudí podpísalo už petíciu proti plánom vlády na zrušenie úplného zákazu fajčenia v stravovacích zariadeniach v Rakúsku.

kosovo, výročie, oslava

Kosovskí poslanci oslavujú výročie nezávislosti, srbskí kolegovia schôdzu bojkotovali

18.02.2018 20:58

Kosovskí poslanci si pripomenuli desiate výročie vyhlásenia nezávislosti Kosova, najmladšieho štátu v Európe.

lanovka, Opalisko

Na lyžovačke v Rakúsku zomrel 69-ročný Slovák

18.02.2018 19:35

Slovenského lyžiara v bezvedomí našli v nedeľu na lyžiarskom svahu na vrchu Stuhleck v rakúskej spolkovej krajine Štajersko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 23318x
Priemerná čítanosť článkov: 1227x

Autor blogu

Kategórie