Založ si blog

Bacha na nové praktiky šmejdov.

Zákerná rafinovanosť šmejdov je všeobecne známou skutočnosťou. Napriek tomu, že sa občas vyskytnú v oznamovacích prostriedkoch správy o tom, ako kdesi obrali kohosi o usporené financie, sú ich presvedčovacie spôsoby zrejme stále dosť účinné. Aby tieto bezcharakterné haraburdy v ľudskej koži zrejme nadobro nevykapali a ich spôsoby sa neokukali, svoje chrapúnske praktiky voči seniorom neustále inovujú. Najnovšie sa objavili v jednom denníku v ČR správy o firmách, ktoré prostredníctvom listov, priamo na meno seniorov vlastniacich nehnuteľnosť, týmto sľubujú úplnú a bezplatnú sociálnu starostlivosť priamo v pohodlí ich domácnosti. Zadarmo poskytnú nákupy do domácnosti, zadarmo a pravidelne im dovezú teplé obedy, pomoc s osobnou hygienou, upracú a vykonajú drobné opravy, sociálny pracovník a lekár ich navštívi tiež zadarmo, osobný asistent zaistí nielen to o čo požiada ich klient, ale zadarmo ešte zaistí ich pravidelné asistované vychádzky. No nie je to super ponuka? Kto by nezabral? Háčik, vlastne poriadne vidle sú v tom, že im ich potenciálny klient za tieto všetky doživotné služby má ako protislužbu previesť ich byt alebo dom na firemnú spoločnosť. Že tieto firmy ale nemajú na sociálnu činnosť absolútne žiadne registrácie a kompetencie, možnosti, pracovníkov, zmluvy s lekármi, adresy a priestory kde ich nikto nikdy nevidel a nepozná, telefonické čísla, na ktoré sa nikto nedovolá, si má máloktorý senior možnosť overiť skôr, ako ich takýto šmejd spracuje. Až neskoro zistí, že zo všetkých sľubov a z doživotnej bezplatnej a deklarovanej starostlivosti nič nebude. Sen o spokojnej starobe vo svojom domácom prostredí s luxusnými službami je zrazu fuč. Ako aj ich byt alebo chalúpka. Tak sa táto navonok bohumilá činnosť firmy v skutočnosti stala vlastne bohapustou, nohoráznou a sprostou zlodejinou. Pokiaľ si teda seniori nenájdu poriadneho právnika, ktorý by sa ich ujal a postaral o to, aby takáto zmluva na príslušnom súde neobstála. To už ale zadarmo zrejme nebude. A na to sa práve takýto šmejdi spoliehajú, totiž, že máloktorý senior by sa na súd sám obrátil, že majú obavy z veľkých poplatkov ktoré im šmejdi nakukali, nekonečných ťahaníc alebo, že by sa im vyhrážali násilím. Osobne si myslím, že tá posledná obava je asi a najreálnejšia. Lebo, ako sa dostať k nehnuteľnosti čo najskôr, ak nie likvidáciou takéhoto klienta? Naviac, keď k takým prípadom už u nás v minulosti došlo. Neviem, prečo ľudia naletia sľubom a reklamám, kde sa im sľubuje čosi zadarmo, pretože nič nie je zadarmo a ani šmejdi nefachčia zadarmo. Prečo sa ulakomia na braky, ktoré si neobjednali a zaplatia ich, prečo sa dávajú do jalových rečí s každým, kto im zazvoní pri dverách alebo bránke, pretože školený šmejd ich vo väčšine prípadov dostane. Ako je možné, že môžu získať alebo im ktosi poskytuje dôverné osobné údaje seniorov bez toho, aby im ich sami poskytli, kde a kto im asi tak poskytuje adresy osamelo žijúcich seniorov?
Aj keď sa jedná zatiaľ iba o firmy v ČR, nedá sa vylúčiť, že pri vynaliezavosti, vypočítavosti a drzosti šmejdov sa takáto firma môže objaviť aj u nás čo nevidieť.
Pre mňa stále zostáva záhadou, čo sú toto za indivíduá, keď sa takýmito bezcitnými spôsobmi obohacujú na úkor iných, často osamelých, nemobilných a v starobe doverčivejších seniorov, ktorí v stále neodbytnejšich myšlienkach o svojom budúcom osude hľadajú akékoľvek možnosti, ako čo najlepšie a najpokojnejšie dožiť bez toho, aby boli niekomu na príťaž. Sú títo šmejdi s ich kumpánmi so sebou spokojní? Možu spokojne spávať, pozrieť sa vôbec na seba v zrkadle bez toho, aby im čo i len na okamih nezaplo v ich pokrivenej mysli, že iného pripravili nielen o majetok, ale aj o jeho pokojné dožitie? Čo ste to za (ne)ľudia? Šmejdi!

A o tom to je.

Studená fronta

29.03.2018

Ščera sme na pravidelném zasadnutí nášho miniparlamentu pri oroseném pive v prvém rade prejennali vnútroštátnu situáciu, dálej naše starké, potom naše choroby a šecko skončilo pri počasí. viac »

Machri

08.09.2017

Akurát ščera sme v našém miniparlamente nad pivom čapičkú a niekerí aj s borovičkú pod čapičku zaseky zaznamenali v súvislosti s odvolávačkú pána ministra sociálky jako aj volbáma pánov viac »

A just.

30.08.2017

Poznáte to určite tiež, že ak sa čosi ľudom zakazuje, prikazuje, radí a doporučuje, aj tak si každý urobí just po svojom. Tak to bolo aj v minulom režime. Členovia strany na základe jej ideológie viac »

Írsko referendum interrupcie

Íri zrušili ústavný zákaz potratov, hovoria odhady

25.05.2018 23:28, aktualizované: 26.05.2018 01:42

O možnej zmene legislatívy týkajúcej sa potratov v Írsku sa v piatok hlasovalo už štvrtýkrát, tentoraz zrejme uspeli zástancovia ich liberalizácie.

ukrajina, donbas, doneck

Na hranici s Ukrajinou sa koncentrujú ruské sily pre možný útok, tvrdí Kyjev

25.05.2018 22:44

Separatisti zasa tvrdia, že Kyjev zámerne eskaluje situáciu v Donbase pred blížiacimi sa futbalovými majstrovstvami sveta 2018 v Rusku.

kašper

Banskobystrického poslanca Kašpera má vydierať neznámy hacker

25.05.2018 21:38

Nezávislý krajský a mestský poslanec v Banskej Bystrici Igor Kašper podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre možné vydieranie.

Palestína Izrael Gaza protest

Protiizraelské protesty v Gaze si vyžiadali ďalších 86 zranených

25.05.2018 20:57

Počas súčasnej vlny protestov v Gaze prišlo od konca marca o život už najmenej 121 Palestínčanov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 25409x
Priemerná čítanosť článkov: 1270x

Autor blogu

Kategórie