Založ si blog

Žalobaby v akcii.

V mojom detstve nás školopovinných detí v ulici do stovky veľa nechýbalo. Televízia nebola, tobôž mobily, tablety alebo počítače. O to viac sme sa medzi sebou rozprávali a hrali. Po škole, až do neskorého večera sme pobehovali po ulici. Dievčatá na konci ulice pod starou morušou stále o niečom klebetili a my chalani, väčšinou v červených trenkách s bielymi lampasmi, tričkách a trampkách na boso sme kuly bojové plány.
Akcie na votrelcov zo susedných ulíc a kde akých našich rovesníkov, ktori sa nevedomky objavili v našej ulici vyvolávali v nás efekt ohrozenia teritória, ako u sršňov. Bez asistencie verejnosti a rodičov, sme si poriadok robili sami. Nikto sa nikomu nesťažoval keď dostal na „bendžo“. Pocit spolupatričnosti bol nepísaným zákonom a žalobaby mali utrum, stali sa vydedencami z partie.
Na tieto časy z detstva si spomínam keď vidím, ako sa správajú naši dospelí politickí reprezentanti o ktorých by asi malo platiť, že sa budú chovať rozumnejšie a racionálnejšie ako malé deti. Denne ma ale presviedčajú o tom, že sú čim ďalej ufňukanejši, ich ambície sú väčšie ako schopnosti, sú háklivejší ako odolní, bezohľadnejší ako sebakritickí, utáranejši ako diskrétni a neviem kde berú istotu, že ľudia majú takú krátku pamät, ako by si oni želali.
Prečo majú nutkanie, dokonca potrebu pre vlastné zviditeľnenie urobiť zo seba, na úkor iného človeka alebo dokonca i vlastného štátu žalobabu, to je ťažko pochopiteľné. Bez štipky hanby, namiesto konštruktívnej kritiky priživujú mediálne bubliny, tvária sa bohorovne, ako by im absolútne nevadilo čo si o nich ľudia myslia a že robia zo seba užitočných idiotov pre niekoho úplne cudzieho.
Zatiaľ čo v českej tlači márne hľadám zmienku o tom, že tam mali dva dni údajne uneseného obyčajného kriminálnika z Vietnamu, ktorý si v Nemecku užíval zdefraudované milióny s manželkou a v Paríži aj s milenkou, u nás sa o tom hovorí a píše už dva týždne, zasadajú parlamentné výbory a už by hneď samozvaní arbitri najradšej kohosi videli aj bez riadneho vyšetrenia veci v base. Pritom poriadnu porciu masla má na hlave, ako obyčajne, ktosi iný. Ale to im nevadí, lebo žalobaby majú možnosť sa zviditelniť. Zveličovanie a nafukovanie akejkoľvek udalosti do priam obludných rozmerov, ako naposledy s motorkármi, ktorí dokonca vraj môžu ohroziť aj neďalekú atómovú elektráreň, určite nemá ako komédia obdobu. Vypustiť zo seba s úplnou vážnosťou takúto haluz a perlu ducha, to je teda sila. A to je zase tragédia. Ako ale môže niekto takéhoto človeka zvoliť za svojho zástupcu v parlamente, mi nejde stále do hlavy.
Žalovanie a ohováranie vlastného štátu v médiách a v cudzine akoby žalobabám lahodilo ich egu. To im ide najlepšie a ako to sledujem, nemajú v tejto praxi vo svete konkurenciu. Ani medzi vtákmi. Pritom si ale určite neuvedomujú, že zhadzujú predovšetkým samých seba, lebo bezcharakterné žalobaby nemá nikto rád. Ani malé deti.
A o tom to je.

Achtung kurve.

13.09.2022

Ked som sa s partiú kamošov tesne po vyučení vybral cez cestovnú kanceláriu Československého svazu mládeže v mojém živote jakože na prvú zahraničnú cestu a to rovno do Nemeckej demokratickej republiky, nevedeli sme po nemecky ništ. Ale, aspon teda já som vedel, že ked tam kdosik na mna zrúkne halt, tak mám okamžite ostat stát. Dokopy sme vedeli ešče napríklad: achtung, [...]

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví schválenie jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 168297x
Priemerná čítanosť článkov: 3366x

Autor blogu

Kategórie