Založ si blog

Takto sa trafiť do kolena alebo, to sa len tak nevidí.

Stalo sa, aj sa môže stať; že sa človek môže trafiť flintou do kolena nešťastnou náhodou. Ale ak sa strelí vlastnou hlúposťou, jednak sa tomu nečudujem a ani ho neľutujem, pretože nemá robiť to, čomu nerozumie.
Včera vymenovala pani prezidentka za veľvyslanca v Saudskej arábii Michala Kováča ml., inak aj vlastným otcom omilosteného podvodníka a spolupáchateľa ďalšieho gaunera a podvodníka.
To, čo sa týmto stalo, jednoducho nemôžem pochopiť. Deň predtým, iba na základe neoverených SMS správ zatracuje štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti a vyzýva na odstúpenie ju a každého, kto sa v nejakých SMS zjavil, aby vzápätí spravila takúto vec. Pozor, nikoho sa nezastávam a držím sa hesla “Padni komu padni”.
Je mi jasné, že tohto kvázi reprezentanta Slovenskej republiky vymenovala prezidentka na základe predloženého návrhu ministra zahraničných vecí a odobreného vládou SR. Jej právom je zrejme takýto návrh na vymenovanie aj odmietnuť. Navyše, keď sa tvári tak principiálne a nekompromisne voči osobám s pochybným podozrením, že boli v akomkoľvek vzťahu alebo styku so spolupáchateľom tohto pána veľvyslanca.
Mám silný dojem, že pani prezidentke ktosi (tuším aj kto a prečo) podal dobre nabitú flintu, ktorou sa trafila rovno do kolena, ak nie rovno medzi oči. Pretože ak toto nebezpečie tohoto dobre „zakopaného psa“ neodhadla sama prezidentka, mali jej tú flintu vyraziť z ruky jej draho platení poradcovia a ak to neurobili, mala by ich vyraziť ona sama. Inak je to všetko iba obyčajná komédia, či tragikomédia.

P.S. Dnes pri oslavavách SNP v Banskej Bystrici som si všimol, že Slovensku hymnu spievali predseda Národnej rady, aj predseda vlády SR, aj malé deti, len pani prezidentka bola ticho. Hanba na kvadrát.

Achtung kurve.

13.09.2022

Ked som sa s partiú kamošov tesne po vyučení vybral cez cestovnú kanceláriu Československého svazu mládeže v mojém živote jakože na prvú zahraničnú cestu a to rovno do Nemeckej demokratickej republiky, nevedeli sme po nemecky ništ. Ale, aspon teda já som vedel, že ked tam kdosik na mna zrúkne halt, tak mám okamžite ostat stát. Dokopy sme vedeli ešče napríklad: achtung, [...]

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví schválenie jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 168295x
Priemerná čítanosť článkov: 3366x

Autor blogu

Kategórie