Založ si blog

To je dobre, aj to je dobre. .. .

Sedím si len tak, pekne-krásne skrčený ve fotele a kukám televízor s dálkovú prehazuvačkú v pohotovostnéj polohe na pupku a čo vidím. Konečne. Nesklamali ma. Jenna tlačovka za druhú, šelijaké vyhlásenie ministrov, preccedov, s otázkami aj bez otázek od škrabákov a v duchu si opakujem, že to je dobre, to je dobre. Aha, hen zaseky vidím poslancov jako sa hádajú kerá vláda je lepšá, natahuvačky o kdejakésik funkcie, kdo komu nehal práznu vykrannutú špajzu a zaseky si furt hovorím, že to je dobre, to je dobre. Že som to tam neni já.
Čosik jako u dochtora, kerý akurátneky vyšetruval jenného nemenuvaného pacienta. Preklepuvával ho, očúval, hrabal sa v jeho bohatéj zdravotnéj karte jako já v mojém práznem pudelári a mrmlal, že to je dobre, to je dobre, aj to je dobre, aj hento je dobre. Ked sa natešený dedko konečne opovážil opýtat, že čo je teda jakože dobre, tak mu dochtorko povedal, že to je dobre, že to šecko nemá on sám.
Neni som nijaký precceda. Ani žannéj strany, lebo som si nijakú z dóchodku nekúpil a ani som nikdej nekandiduval, preto som neni ani precceda vlády. Aj to je dobre. Pre šeckých.
Ale já som najvác rád preto, lebo mi nigdo nenadáva do debilov, zlodejov, mafiánov, bláznivých šašov, kreténov a čo ja viem čeho a kdekeho. Šak by sa mi to za hentaké ich platy ani nevyplatilo. A vóbec nebanujem. Aj to je dobre.
A ešče dakujem za pozornost a nenadávajte mi, úctivo ích prosím pekne.

Ako náš premiér skúšal francúzskeho prezidenta.

24.07.2020

Z médií som sa dozvedel priamo od nášho premiéra, že už počas jeho prvého bruselského samitu v jeho vládnom pôsobení sa vynikajúco zhostil svojho poslania a okrem plnenia iných povinností, tam zanechal údajne aj dobrý dojem. A že si ho tam budú pamätať. To verím. Síce inak ako jeho predchodcu, pretože ten všade chodil zásadne posledný a zaujímal sa iba o chlast a [...]

Ako som sa pozeral premiérovi do očí.

23.07.2020

Stalo sa to včera, keď som ho, teda akože premiera vlády, sledoval pri jeho trápnej tlačovej besede k diplomovke. So slzami v očiach. Najprv od smiechu, potom z toho, že tento človek je vlastne predsedom vlády “tejtokrajiny”. Už som v mojom živote počul všelijaké výhovorky, ale to, čo tento občan dokázal, by nevypotil ani sopľavý chlapec. Zbabelé výhovorky, zbytočné [...]

O nepotopiteľných.

29.06.2020

Nepotopiteľný Sam, inak známy aj ako Oscar, bol kocúr – maskot, na troch lodiach. Svoju púť po svetových moriach začal s neznámym námorníkom z posádky nemeckej bojovej lode Bismarck. Dňa 18. mája 1941 bol už na jeho palube keď sa pohyboval z Nórskeho fjordu Bergen smerom na Atlantický oceán, aby tam narušoval zásobovacie trasy smerujúce do Veľkej Británie. Dňa 27. [...]

peniaze, bankovky, mince, euro

Ľuďom z kultúry poskytne štát mimoriadnu pomoc 11 miliónov eur

15.08.2020 10:00

Ministerstvo financií poskytne nezávislej kultúre takmer 11 miliónov eur. Ide o mimoriadnu pomoc pre tých, ktorí prepadli "cez sito" doterajšej pomoci štátu.

Roland Kyška, Fond vzájomnej pomoci

Fond pomoci spustili, Matovičovi "už odpadol od chuti"

15.08.2020 10:00

Každý overený žiadateľ dostane automaticky z fondu na začiatok 200 eur, pričom ďalšia suma sa bude odvíjať od príspevkov verejnosti.

Simpsonovci

Do volieb v USA zatiahli aj Marge Simpsonovú. Niečo k tomu povedala

15.08.2020 07:45

Do politiky sa nemieša, ale teraz sa cíti byť dotknutá. K dianiu okolo senátorky Kamal Harrisovej sa vyjadrila aj Marge Simpsonová.

Hlas, registrácia

Koziak: Pellegriniho Hlas láka aj politických oportunistov

15.08.2020 07:00

Strana, ktorá zaznamenáva vysokú podporu, sa stáva miestom, kam prichádzajú ľudia, ktorí si myslia, že z toho niečo získajú, hovorí politológ.