Založ si blog

Odstrihnutý od plynovodu.

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom.
Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú prehľad, to sa musí nechať. Ich len tak niekto nedobehne. Sa mi uľavilo.
Ako jednou ranou poriešiť vládou vyžadované urýchlené odstrihnutie od ruského plynu by sa tu predsa len mohlo rysovať.

 

Dnes v noci mi pristala na stole táto inšpiratívna fotografia od neznámeho invevstigativneho reportéra mapujúceho údajné nové ložiská plynu a zrejme perspektívné spôsoby jeho prepravy. Vidíme tu karavánu somárov s plynom na svojich “hrboch” ako si pekne-krásne spokojne vykračujú ida cestou, cez hory ale aj cez doly ku svojim nedočkavým maloodberateľom. Nikde žiadna rúra, však načo aj. Karaváne stačí seno a tráva popri ceste. Tento nad mieru ekologický spôsob prepravy plynu by tak mohol vyhovovať ako takzvaným zeleným, tak aj školáčke Grétke, lebo karavány somárov vyprodukujú určite menej smradu ako tankery. A pozór, hrozí tiež menšie nebezpečenstvo ako pri tankeroch. Taký tanker s plynom neni sranda. Nemyslite si. Ten možu uniesť piráti, môže kde nič-tu nič nabehnúť na plytčinu, alebo môže kľudne trafiť aj zatúlanú mínu utrhnutú kdesi z reťaze a plyn je hneď v lufte. To neni ako keď zdrhne somár aj s plynom. Ojojój. Alebo ten tanker nedajbože neubrzdí v prístave. A čo ja viem čo ešte. Ešte ma akurát napadlo, že sa môže zaseknúť v Sueze. Ale somár? Ten sa zasekne akurát tak sám od seba, keď si to zmyslí. A nepohne s ním ani pár volov. Dokiaľ ho to neprestane baviť, tak tam bude stáť na jednom mieste ako somár. Alebo si môže v horšom prípade leda tak zlomiť nohu. V najhoršom prípade aj dve. No a keď to nakoniec všetko dobre dopadne, spokojní budú hlavne kovboji od somárov za stabilné žoldy, ale aj dôchodci ako ja za dodávky plynu rovno pred dvere ich domácností.
Ďakujem za pozornosť a majte dosť plynu. Budete ho potrebovať. Somári sa o to postarajú.

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

Naši papaláši.

05.07.2021

Keď som u nás na námestí počul počas nežnej revolúcie hlásať z vlečky od traktora o tom, že sa nenecháme viac buzerovať komunistami a budeme si všetci rovní, už vtedy som si povedal, že toto celkom asi tak pravda nebude. Po vzore z hlavného mesta SR sa aj u nás totiž zrazu vyrojilo zopár známych ksichtov s kriminálnou a šmelinársku minulosťou, ktorí svojimi [...]

parlament národná rada nrsr

Prieskum: Sme rodina narástlo, SaS aj OĽaNO padli

30.06.2022 20:44, aktualizované: 21:51

Najnovší prieskum volebných preferencií mierne zamiešal karty. Posilnilo hnutie Borisa Kollára, SaS a OĽaNO klesli.

Putin, vojna, Osetsko

ICC vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s rusko-gruzínskou vojnou

30.06.2022 18:21

Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s vojnovými zločinmi spáchanými počas konfliktu v Južnom Osetsku v roku 2008.

Rusko, Štátna duma

Štátna duma schválila zákon, ktorý uľahčí zákazy zahraničných médií

30.06.2022 17:26

Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Erdogan

Problém pre NATO. Ankara už hrozí zablokovaním prijatia Švédska a Fínska

30.06.2022 17:24

Erdogan žiada splniť záväzky obsiahnuté v memorande.