Založ si blog

Zmatkári.

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým totižto já osobne neverím ani makké f. Potom bych sa ho teda rovno na férovku opýtal, zaseky po našém, že dokedy ma miení ešče tahat za nohu s týma dátumama o začátku vojny na Ukrajine. To kde sme? Ten poslenný, dneskajší, už ale pátý, totižto jako vždycky neuhádel. Chvála bohu. Zaseky mimo misu. Zmatkár jakýsik. Z teho sú už ale aj naši zmatkári zmagorení a robá paniku. Jako napríklad hned v tútok nedelu, upresnujem 13.2. dvaccat dvaccatdva, v televízore za 5 min.12, též boli dvaja chudáci dezoláti dezorientuvaní. Jeden, taký jakýsik rýchlokvasený štátny tajemník ministra pre zahraničie a hrozby z východu a ešče jeden, taký špinavoblondavý nadržaný hulvát, sa už okato nemóžu dočkať, kedy to tam konečne jakože praskne. Potom sa spolu se strapatým armádnym ministrom, ergo samozvaným opičákom, kerý ani nevie čo je to vojenčina, asi pójdú realizuvat prámo v prvých bojových líniach. Ludie naokolo sú už z teho též jakože šeckého s nerváma úplne na dranc. Boja sa dražoby a zmatkujú, lebo neveďá čo ich čaká. Kupujú v retazcoch šelijaké konzervy, aj múky, strakatú fazulu, hrach, špagety, slíže, ba už som videl tahat cez ulicu aj kachle na tuhé palivo.

Čo je ten amerikánec na totálku? Šak ked to nevie, nech ide od teho a je račšej ticho a drží aspon jazyk za zubáma. Hádam len nedošél komplet o zdravý rozum ked toť nedávno se sebú praščil tri razy o schody do lietalla. Či?

Neviem jako to v téj Amerike vóbec chodí, ale čudujem sa aj jeho žene, že mu čosik nevie povedat. Mne by teda veru tá moja dala. To bych si prissámvačku za širák nedal. Tí čo ju poznajú, veďá o čom hovorím.

To by bolo na dnešek asi tak šecko.

Končím, scem aby ste ale vedeli, že kebyže mám to číslo, hnedkaj volám. Aj o pól noci vašingtónského času. Aj o troch. Mne je to jenno. Hlavná vec, abych ho chytil.

Zatál sa majte krásne a tešte sa na krajšé zajtrajšky. Naša vláda, parlament a aj prezidentka sa už o to postarali.

A ešče, dakujem za pozornost a nehnevajte sa na mna, prosím ích pekne, že som furt taký jakýsik zvedavý.

 

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

Naši papaláši.

05.07.2021

Keď som u nás na námestí počul počas nežnej revolúcie hlásať z vlečky od traktora o tom, že sa nenecháme viac buzerovať komunistami a budeme si všetci rovní, už vtedy som si povedal, že toto celkom asi tak pravda nebude. Po vzore z hlavného mesta SR sa aj u nás totiž zrazu vyrojilo zopár známych ksichtov s kriminálnou a šmelinársku minulosťou, ktorí svojimi [...]

parlament národná rada nrsr

Prieskum: Sme rodina narástlo, SaS aj OĽaNO padli

30.06.2022 20:44, aktualizované: 21:51

Najnovší prieskum volebných preferencií mierne zamiešal karty. Posilnilo hnutie Borisa Kollára, SaS a OĽaNO klesli.

Putin, vojna, Osetsko

ICC vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s rusko-gruzínskou vojnou

30.06.2022 18:21

Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s vojnovými zločinmi spáchanými počas konfliktu v Južnom Osetsku v roku 2008.

Rusko, Štátna duma

Štátna duma schválila zákon, ktorý uľahčí zákazy zahraničných médií

30.06.2022 17:26

Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Erdogan

Problém pre NATO. Ankara už hrozí zablokovaním prijatia Švédska a Fínska

30.06.2022 17:24

Erdogan žiada splniť záväzky obsiahnuté v memorande.