Založ si blog

Zmatkári.

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým totižto já osobne neverím ani makké f. Potom bych sa ho teda rovno na férovku opýtal, zaseky po našém, že dokedy ma miení ešče tahat za nohu s týma dátumama o začátku vojny na Ukrajine. To kde sme? Ten poslenný, dneskajší, už ale pátý, totižto jako vždycky neuhádel. Chvála bohu. Zaseky mimo misu. Zmatkár jakýsik. Z teho sú už ale aj naši zmatkári zmagorení a robá paniku. Jako napríklad hned v tútok nedelu, upresnujem 13.2. dvaccat dvaccatdva, v televízore za 5 min.12, též boli dvaja chudáci dezoláti dezorientuvaní. Jeden, taký jakýsik rýchlokvasený štátny tajemník ministra pre zahraničie a hrozby z východu a ešče jeden, taký špinavoblondavý nadržaný hulvát, sa už okato nemóžu dočkať, kedy to tam konečne jakože praskne. Potom sa spolu se strapatým armádnym ministrom, ergo samozvaným opičákom, kerý ani nevie čo je to vojenčina, asi pójdú realizuvat prámo v prvých bojových líniach. Ludie naokolo sú už z teho též jakože šeckého s nerváma úplne na dranc. Boja sa dražoby a zmatkujú, lebo neveďá čo ich čaká. Kupujú v retazcoch šelijaké konzervy, aj múky, strakatú fazulu, hrach, špagety, slíže, ba už som videl tahat cez ulicu aj kachle na tuhé palivo.

Čo je ten amerikánec na totálku? Šak ked to nevie, nech ide od teho a je račšej ticho a drží aspon jazyk za zubáma. Hádam len nedošél komplet o zdravý rozum ked toť nedávno se sebú praščil tri razy o schody do lietalla. Či?

Neviem jako to v téj Amerike vóbec chodí, ale čudujem sa aj jeho žene, že mu čosik nevie povedat. Mne by teda veru tá moja dala. To bych si prissámvačku za širák nedal. Tí čo ju poznajú, veďá o čom hovorím.

To by bolo na dnešek asi tak šecko.

Končím, scem aby ste ale vedeli, že kebyže mám to číslo, hnedkaj volám. Aj o pól noci vašingtónského času. Aj o troch. Mne je to jenno. Hlavná vec, abych ho chytil.

Zatál sa majte krásne a tešte sa na krajšé zajtrajšky. Naša vláda, parlament a aj prezidentka sa už o to postarali.

A ešče, dakujem za pozornost a nehnevajte sa na mna, prosím ích pekne, že som furt taký jakýsik zvedavý.

 

Achtung kurve.

13.09.2022

Ked som sa s partiú kamošov tesne po vyučení vybral cez cestovnú kanceláriu Československého svazu mládeže v mojém živote jakože na prvú zahraničnú cestu a to rovno do Nemeckej demokratickej republiky, nevedeli sme po nemecky ništ. Ale, aspon teda já som vedel, že ked tam kdosik na mna zrúkne halt, tak mám okamžite ostat stát. Dokopy sme vedeli ešče napríklad: achtung, [...]

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

Eduard Heger

Heger: Slovensko je pripravené poskytnúť svoje kapacity na výrobu munície

24.03.2023 09:54

Heger podčiarkol, že naša susedná krajina potrebuje muníciu rýchlo, pretože čelí veľkej ofenzíve zo strany Ruska.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19, aktualizované: 10:13

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 166583x
Priemerná čítanosť článkov: 3332x

Autor blogu

Kategórie