Založ si blog

Ako náš premiér skúšal francúzskeho prezidenta.

Z médií som sa dozvedel priamo od nášho premiéra, že už počas jeho prvého bruselského samitu v jeho vládnom pôsobení sa vynikajúco zhostil svojho poslania a okrem plnenia iných povinností, tam zanechal údajne aj dobrý dojem. A že si ho tam budú pamätať. To verím. Síce inak ako jeho predchodcu, pretože ten všade chodil zásadne posledný a zaujímal sa iba o chlast a mladé baby. Túto kuolárnu klebetu sa uráčil zverejniť ihneď potom, ako vyšlo najavo, že sa tam mal správať ako nejaký šašo. Také informácie mal pre zmenu priamo z Bruselu zase jeho predchodca. Nebudem tu rozoberať kto čo povedal, komu veriť a čo je pravda. Ľudia si o ich pôsobení aj tak urobia alebo už aj urobili vlastný názor.
Mne vyrazila dych premiérova informácia o tom, ako si na mobil v priestoroch europarlamentu vyfotil bustu generála Milana Rastislava Štefánika, s ktorou, teda s tou fotografiou v mobile a nie s bustou pod pazuchou, aby nedošlo k omylu, pribehol za francúzskym prezidentom a citujem:” opýtal som sa ho, či ho pozná”. Aký ksicht vystrúhal premiér keď mu prezident citujem: “ odpovedal pekne po slovensky, že je to Štefánik”, tak to som sa nedozvedel.
Určite však viem, čo si francúzsky prezident o ňom mohol pomyslieť. Skúšať totiž francúzskeho prezidenta, či pozná francúzskeho generála, vedca a štátnika svetového mena, tak to bolo riadne mimo misu. Povedal by som, že dokonca sprostý pokus o urážku. Ak sa vopred radoval, že to nebude vedieť, tak mu toto šeredne nevyšlo. Ak sa ním chcel pochváliť, tiež to robiť nemusel, lebo francúzky prezident určite dobre vie, že Štefánik bol Slovák. Takto však v každom prípade urobil zo seba iba arogantného chytráka, echt infantilného šaša a nevychovaného zbrklého vidláka, ktorý si v jeho lebečnej dutine náhle čímsi zmyslel, že prezidenta nachytá na hruške. V tomto prípade sa ale fest prerátal a zletel z nej rovno na hlavu.
A o tom to je. Ďakujem za pozornosť.

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

Naši papaláši.

05.07.2021

Keď som u nás na námestí počul počas nežnej revolúcie hlásať z vlečky od traktora o tom, že sa nenecháme viac buzerovať komunistami a budeme si všetci rovní, už vtedy som si povedal, že toto celkom asi tak pravda nebude. Po vzore z hlavného mesta SR sa aj u nás totiž zrazu vyrojilo zopár známych ksichtov s kriminálnou a šmelinársku minulosťou, ktorí svojimi [...]

Parlamentný kanál.

19.06.2021

Jennu vec teda furt nechápem. V televízore je videt už šelijaké kanále, jako napríklad pre rybárov, samé krimminálky aj krváky, s pesničkámi, ba ešče aj pre hentých erotomanov. Prečo ale do včílku v téjtok krajine nikoho nenapallo, teda okrem mna, aby fungoval v televízore aj kanál, kerý by ukazuval v jennom kuse prámé prenosy z našého parlamentu. Aj s funduvaným [...]

Daniel Lipšic, parlament, 2013

Kollár vyzval Lipšica, aby sa ospravedlnil SIS

20.09.2021 16:14

Bezpečnostné zložky mu mali oznámiť, že uvedený vodič bol na detektore lži a výsledok potvrdil, že nešlo o akciu namierenú proti špeciálnej prokuratúre.

kováčik

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik dostal 14 rokov, prepadne mu majetok

20.09.2021 16:08, aktualizované: 16:20

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal Dušana Kováčika vinným z prijímania úplatkov, zneužívania postavenia špeciálneho prokurátora, podporovania zločineckej skupiny a vynášania dôverných informácií.

Poľsko, Bielorusko, migranti

Poľsko vysiela na hranice s Bieloruskom ďalších 500 vojakov

20.09.2021 16:00

Poľsko chce posilniť ochranu hranice proti silnejúcemu prílevu migrantov.

Eduard Heger

Premiér nevylúčil vládu bez Sme rodina s podporou nezaradených poslancov

20.09.2021 15:00

Podstatná je pre premiéra Eduarda Hegera stabilná vláda. Vládnutie s podporou nezaradených poslancov si vie predstaviť, ak to bude viesť k výsledkom v prospech občanov.