Založ si blog

Haló, pán minister ?

Ste tam? Už mám z toho všetkého chaosu okolo testovania na Covid riadny guláš. Jedni naň posielajú, iní hovoria o rôznych úrovniach kvality testov, úspešnosti odhalenia vírusu a ďalší, čo majú robiť ľudia, ktorí budú akože pozitívní. Teda, že sa majú po otestovaní pakovať rovno domov a byť v domácej karanténe, kde budú zrejme aj s tými, čo na testoch neboli a ani sa nechystajú ich absolvovať. Najprv sa hovorilo, že tí ľudia, čo sa nebudú chcieť dať otestovať, by mali zostať štrnásť dni doma, teraz už stačí aj desať. A čo teda? To stačí, aby sa každý vyliečil? Čo ak otestovaný ešte nemá žiadne príznaky? Má ísť rovno do čakárne k svojmu doktorovi aby mu čosi predpísal na tú “hnusobu” ako hovorí premiér? A čo mu vlastne asi tak doktorko predpíše? Má ísť do apatéky a budú tam vedieť čo mu majú predať? Dajú mu inú dobrú radu? Lebo doteraz som nepočul o tom, čím by ľudí v domácej karanténe asi tak liečili, ako dlho, aký bol priebeh liečby a výsledok.
Pán osvietený minister, keď už nikto iný, mohli by ste teda na Vašich tlačových besedách – samozrejme, ak Vás premiér pustí na moment k slovu – len tak, mimochodom medzi rečou povedať pár slov o tom , čo by asi tak človekovi doma pomohlo? Či sa má doma futrovať acylpyrínom, dávať majzla na to či nestráca chuť olizovaním kyslých uharkov alebo čosi oňuchávať či nedochádza k strate čuchu počas toho samotestovania a čakania na sanitku s doktorom alebo rovno na čiernych havranov s ich funebráckou károu? Keď už ani ten Remdesivir poriadne nezaberá, ako údajne zistili americkí vedci.
Ja sa na to ale rovno vyignorujem. Už na Vaše rady nečakám. Ani náhodou. Však som sa nedočkal. No pekne. Si zapamatám. Navarím si teda hrniec lipového čaju so slivovicou, natriem hrubý krajec čerstvého chleba s masťou a cibuľou, hrábnem rukou do súdka s kyslou kapustou a hotovo. S pánombohom korona.
A ešte ďakujem za pozornosť.

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

parlament národná rada nrsr

Prieskum: Sme rodina narástlo, SaS aj OĽaNO padli

30.06.2022 20:44, aktualizované: 21:51

Najnovší prieskum volebných preferencií mierne zamiešal karty. Posilnilo hnutie Borisa Kollára, SaS a OĽaNO klesli.

Putin, vojna, Osetsko

ICC vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s rusko-gruzínskou vojnou

30.06.2022 18:21

Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s vojnovými zločinmi spáchanými počas konfliktu v Južnom Osetsku v roku 2008.

Rusko, Štátna duma

Štátna duma schválila zákon, ktorý uľahčí zákazy zahraničných médií

30.06.2022 17:26

Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Erdogan

Problém pre NATO. Ankara už hrozí zablokovaním prijatia Švédska a Fínska

30.06.2022 17:24

Erdogan žiada splniť záväzky obsiahnuté v memorande.