Založ si blog

Haló, pán minister ?

Ste tam? Už mám z toho všetkého chaosu okolo testovania na Covid riadny guláš. Jedni naň posielajú, iní hovoria o rôznych úrovniach kvality testov, úspešnosti odhalenia vírusu a ďalší, čo majú robiť ľudia, ktorí budú akože pozitívní. Teda, že sa majú po otestovaní pakovať rovno domov a byť v domácej karanténe, kde budú zrejme aj s tými, čo na testoch neboli a ani sa nechystajú ich absolvovať. Najprv sa hovorilo, že tí ľudia, čo sa nebudú chcieť dať otestovať, by mali zostať štrnásť dni doma, teraz už stačí aj desať. A čo teda? To stačí, aby sa každý vyliečil? Čo ak otestovaný ešte nemá žiadne príznaky? Má ísť rovno do čakárne k svojmu doktorovi aby mu čosi predpísal na tú “hnusobu” ako hovorí premiér? A čo mu vlastne asi tak doktorko predpíše? Má ísť do apatéky a budú tam vedieť čo mu majú predať? Dajú mu inú dobrú radu? Lebo doteraz som nepočul o tom, čím by ľudí v domácej karanténe asi tak liečili, ako dlho, aký bol priebeh liečby a výsledok.
Pán osvietený minister, keď už nikto iný, mohli by ste teda na Vašich tlačových besedách – samozrejme, ak Vás premiér pustí na moment k slovu – len tak, mimochodom medzi rečou povedať pár slov o tom , čo by asi tak človekovi doma pomohlo? Či sa má doma futrovať acylpyrínom, dávať majzla na to či nestráca chuť olizovaním kyslých uharkov alebo čosi oňuchávať či nedochádza k strate čuchu počas toho samotestovania a čakania na sanitku s doktorom alebo rovno na čiernych havranov s ich funebráckou károu? Keď už ani ten Remdesivir poriadne nezaberá, ako údajne zistili americkí vedci.
Ja sa na to ale rovno vyignorujem. Už na Vaše rady nečakám. Ani náhodou. Však som sa nedočkal. No pekne. Si zapamatám. Navarím si teda hrniec lipového čaju so slivovicou, natriem hrubý krajec čerstvého chleba s masťou a cibuľou, hrábnem rukou do súdka s kyslou kapustou a hotovo. S pánombohom korona.
A ešte ďakujem za pozornosť.

Achtung kurve.

13.09.2022

Ked som sa s partiú kamošov tesne po vyučení vybral cez cestovnú kanceláriu Československého svazu mládeže v mojém živote jakože na prvú zahraničnú cestu a to rovno do Nemeckej demokratickej republiky, nevedeli sme po nemecky ništ. Ale, aspon teda já som vedel, že ked tam kdosik na mna zrúkne halt, tak mám okamžite ostat stát. Dokopy sme vedeli ešče napríklad: achtung, [...]

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 168390x
Priemerná čítanosť článkov: 3368x

Autor blogu

Kategórie