Založ si blog

Haló, pán minister ?

Ste tam? Už mám z toho všetkého chaosu okolo testovania na Covid riadny guláš. Jedni naň posielajú, iní hovoria o rôznych úrovniach kvality testov, úspešnosti odhalenia vírusu a ďalší, čo majú robiť ľudia, ktorí budú akože pozitívní. Teda, že sa majú po otestovaní pakovať rovno domov a byť v domácej karanténe, kde budú zrejme aj s tými, čo na testoch neboli a ani sa nechystajú ich absolvovať. Najprv sa hovorilo, že tí ľudia, čo sa nebudú chcieť dať otestovať, by mali zostať štrnásť dni doma, teraz už stačí aj desať. A čo teda? To stačí, aby sa každý vyliečil? Čo ak otestovaný ešte nemá žiadne príznaky? Má ísť rovno do čakárne k svojmu doktorovi aby mu čosi predpísal na tú “hnusobu” ako hovorí premiér? A čo mu vlastne asi tak doktorko predpíše? Má ísť do apatéky a budú tam vedieť čo mu majú predať? Dajú mu inú dobrú radu? Lebo doteraz som nepočul o tom, čím by ľudí v domácej karanténe asi tak liečili, ako dlho, aký bol priebeh liečby a výsledok.
Pán osvietený minister, keď už nikto iný, mohli by ste teda na Vašich tlačových besedách – samozrejme, ak Vás premiér pustí na moment k slovu – len tak, mimochodom medzi rečou povedať pár slov o tom , čo by asi tak človekovi doma pomohlo? Či sa má doma futrovať acylpyrínom, dávať majzla na to či nestráca chuť olizovaním kyslých uharkov alebo čosi oňuchávať či nedochádza k strate čuchu počas toho samotestovania a čakania na sanitku s doktorom alebo rovno na čiernych havranov s ich funebráckou károu? Keď už ani ten Remdesivir poriadne nezaberá, ako údajne zistili americkí vedci.
Ja sa na to ale rovno vyignorujem. Už na Vaše rady nečakám. Ani náhodou. Však som sa nedočkal. No pekne. Si zapamatám. Navarím si teda hrniec lipového čaju so slivovicou, natriem hrubý krajec čerstvého chleba s masťou a cibuľou, hrábnem rukou do súdka s kyslou kapustou a hotovo. S pánombohom korona.
A ešte ďakujem za pozornosť.

O peniazoch mojej ženy viem, ale nič nepoviem.

17.09.2020

Nebudem ako niekto -meno mu darujem – aby som zo seba vypotil takú úbohú výhovorku, že o peniazoch svojej ženy nič neviem. Takým senom môže kŕmiť akurát tak svojich verných. Najmä, ak sa jedná o 10 (slovom: desať) miliónov EUR, ktoré by si len tak, akosi bokom, mala jeho manželka kdesi uliať z jej nejakého účtu o ktorom ten ktosi akože nemal ani tušenia. Že bolo [...]

Ako náš premiér skúšal francúzskeho prezidenta.

24.07.2020

Z médií som sa dozvedel priamo od nášho premiéra, že už počas jeho prvého bruselského samitu v jeho vládnom pôsobení sa vynikajúco zhostil svojho poslania a okrem plnenia iných povinností, tam zanechal údajne aj dobrý dojem. A že si ho tam budú pamätať. To verím. Síce inak ako jeho predchodcu, pretože ten všade chodil zásadne posledný a zaujímal sa iba o chlast a [...]

Ako som sa pozeral premiérovi do očí.

23.07.2020

Stalo sa to včera, keď som ho, teda akože premiera vlády, sledoval pri jeho trápnej tlačovej besede k diplomovke. So slzami v očiach. Najprv od smiechu, potom z toho, že tento človek je vlastne predsedom vlády “tejtokrajiny”. Už som v mojom živote počul všelijaké výhovorky, ale to, čo tento občan dokázal, by nevypotil ani sopľavý chlapec. Zbabelé výhovorky, zbytočné [...]

Nemecko, vlaky

Iračan dostal za pokusy vykoľajiť vlaky v Nemecku od rakúskeho súdu doživotie

03.12.2020 23:07

V roku 2018 sa štyri razy pokúsil vykoľajiť vlaky v Nemecku.

Alojz Baránik, Miroslav Kollár

Prečo nehlasovali za Žilinku? Kollárovi prekáža Gučík, Baránikovi vzťahy so Smerom

03.12.2020 21:16

Za zvolenie Maroša Žilinku do funkcie generálneho prokurátora nehlasovali všetci koaliční poslanci. Chýbali hlasy strany Za ľudí a niektorých poslancov z SaS.

Hlinov jablkový protest za odvolanie Kollára

Protest za odchod Kollára. Hlina poslal na námestie tisíce jabĺk

03.12.2020 18:13

Netradičný jablkový protest za odvolanie Borisa Kollára za jeho paplášske správanie "zaplavil" námestie v Bratislave tísickami jabĺk.

Švédsko Štokholm Žena Syn Väznenie

Švédku, ktorú podozrievali, že desiatky rokov väznila svojho syna, zbavia obvinení

03.12.2020 18:03

Nenašli sa totiž žiadne dôkazy, že by syna v byte väznila, spútala mu ruky alebo mu inak fyzicky bránila v jeho opustení.