Založ si blog

Americké manévre a maniere

Ve správach odznela informácia, že bulhársky majitel fabriky na repkový olej Marin Dimitrov podal žalobu na amerických vojákov.
Jako vysvitlo, títo machri zo 173. výsadkovej brigády sa zúčastnuvali vojenskych manévrov NATO pod americkým velením Swift Response na opusteném letisku pri juhobulharskej dedinke Češnegirovo, kde v plnej zbroji a návale bojového raušu vtrhli do súkromného objektu úplne mimo vytýčených préstorov cvičiska.
Za ukážkovú dezorientáciu parašutistov v teréne sa americké velvyslanectvo dodatečne ospravedlnilo. Jako vždy. Či úprimne, veďá tak akutrát sami. Já pochybujem. Viem svoje. Mna neošálá. Polla mna išli na betón svojím vycvičeným čuchom slepo vpred. Jak kdesi na zemeguli totižto títo údajní mierotvorcovie zaňuchajú ložisko ropy alebo plynu, hnedkaj sú tam. A už ho ochranujú. Aby ho nejakí zlodeji nečmajzli. Prv jako oni sami. Jako napríklad teraz v Sýrii, kde sa nikým nepozvaní zabarikáduvali jako na potvoru akurát pri bohatých ložiskách ropy, kerú nehoráznym spósobom kradnú zbedačuvanému národu počas nimi udržuvanej vojny.
To, že v tomto prípade ale došlo ku kolosálnemu omylu a zlyhániu ich popletených zmyslov, lebo šak išlo iba o repkový olej, sa zistilo až potom ve fabričke. Preto sa aj za to omluvili. Ešče ščastie, že sa pri tom nestrielalo, jako majú ve zvyku.
Dakujem za pozornost.

Achtung kurve.

13.09.2022

Ked som sa s partiú kamošov tesne po vyučení vybral cez cestovnú kanceláriu Československého svazu mládeže v mojém živote jakože na prvú zahraničnú cestu a to rovno do Nemeckej demokratickej republiky, nevedeli sme po nemecky ništ. Ale, aspon teda já som vedel, že ked tam kdosik na mna zrúkne halt, tak mám okamžite ostat stát. Dokopy sme vedeli ešče napríklad: achtung, [...]

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 166724x
Priemerná čítanosť článkov: 3334x

Autor blogu

Kategórie