Založ si blog

Naši papaláši.

Keď som u nás na námestí počul počas nežnej revolúcie hlásať z vlečky od traktora o tom, že sa nenecháme viac buzerovať komunistami a budeme si všetci rovní, už vtedy som si povedal, že toto celkom asi tak pravda nebude.
Po vzore z hlavného mesta SR sa aj u nás totiž zrazu vyrojilo zopár známych ksichtov s kriminálnou a šmelinársku minulosťou, ktorí svojimi rozstrapkanými lopatami na konci predlaktí bez začervenania zhrnuli z tej vlečky slušnejších ako oni a nepripustili ich k slovu. A aj im naletelo pár ľudí, ktorí ich potleskom a štrnganím kľúčov podporovali. Ešte netušili, že sa z nich vykľujú horší papaláši ako tí pred nimi.
Potom týmto našim novodobým papalášom priamo s rastom ich funkcií rástli krídla a chuťky po čoraz väčšom verejnom uznaní za ich čoraz menšie zásluhy o blaho tých, ktorí im uverili. Skromnosť, ktorú od nich ľudia očakávali nahradili hulvátstvom, aroganciou, drzým porušovaním akýchkoľvek noriem a bezohľadnou honbou za peniazmi. Pracovitosť za mlátenie prázdnej slamy na svojich postoch do ktorých sa dostali vďaka tým, na ktorých sa potom to – však viete. Naplno odkryli svoje charaktery a veľkopanské maniere dobre utajované pred tými, ktorí ich nepoznali alebo ani netušili čo v nich je. Dospelo to skôr ako sa dalo čakať na ešte horší papalášizmus, ako ten za bývalého režimu.
Prelety po Slovensku hore-dole v lietadle zadara, opancierované auto pre údajne najoblúbenejšieho predsedu vlády akého sme tu doteraz mali, neoprávnené výhody pre seba, rodinných príslušníkov, kamarátov, milenky, daňové úniky, zlodejiny a plagiatorstvo odôvodňované takými úbohými výhovorkami, že by sa za ne hanbil aj dement, kolóny s húkajúcimi policajnými autami, vytláčanie do škárp vedľa cesty lebo ide panstvo, ochrankárov viac ako divákov pred obecným úradom, doprovodnými vozidlami v ktorých už chýba len záchranka a ešte náhradné auto náhradného auta, patroly policajtov na križovatkách po trase, popri štreke a nádražiach, to všetko je obraz úbohého velikášstva našich papalášov. Som presvedčený, že ak by nebolo toľko húkania a zbytočného cirkusu okolo ich presunov ani by nikoho nenapadlo, že sa kdesi hrnú. Prečo taký strach? Veď sú údajne obľúbení. Prečo si zabetónovali papalášske výhody a spôsoby tých z minulého režimu na ktorých nadávajú?
Už traja exprezidenti s doživotným servisom, vodičom s vozidlom a asistentami je až-až na takú krajinku akou je Slovensko. A koľko ich ešte pribudne? Nepostačovalo by požívanie týchto výhod po dobu dajme tomu takých päť rokov po skončení ich pôsobenia? A šlus. Boli štátnym úradníkom a zostane im slušný dôchodok. Neboli monarchami. Aj keď si to tí doterajší o sebe zrejme namýšľajú obklopení portrétmi rodiny agresívneho psychopata a vraha, cisára rímskonemeckej ríše Karola VI.*, ktoré tam nechal vyvesiť určite nejaký prispatý monarchistický korunovaný debil, pretože v prezidentskom paláci jednak nemajú čo robiť, ten palác je úradom prezidenta Slovenskej republiky, Habsburgovcom nikdy nepatril, nikdy tam neboli a zrejme o ňom vôbec ani netušili. Asi si tak potrebujú masírovať svoje malomeštiacke ego a myslia si, že tým stúpnu na cene. To len veľkopanské maniere si tam terajší nájomníci tak akosi osvojili.
Pracujúcim zrušiť hranicu veku odchodu do dôchodku a oberať ich o ďalšie sociálne istoty to áno, s tým problém nebol. Ale sebe okresať svoje papalášske výhody, to pánboh chráň.
Moje nervy.
Kedy sa tento národ konečne spamätá a začne pri voľbách konečne uvažovať? Kedy ľudia pochopia, že nevolia účinkujúcich do cirkusovéj manéže ale ľudí, ktorí budú prijímať zákony o ich budúcnosti?
Nepoznám v mojom širokom okolí nikoho, kto by sa kvôli práve týmto našim provinčným kvázi politikom a papalášom nechal vláčiť po súdoch a dal sa zavrieť za akýkoľvek prejav otvorenej agresie voči ním. A už vôbec pochybujem, že by ich niekto utekal umačkať od radosti alebo z láskyplného objímania.
Tak o čom to je, vy naši papaláši?
Ďakujem za pozornosť.

*k tomu viac: https://patriot.blog.pravda.sk/2016/06/21/excelentni-rasisti-u-prezidenta-sr/

Odstrihnutý od plynovodu.

29.03.2022

Na staré kolená som sa dozvedel, že celé tie roky rokúce čo kúrim a varím na plyne vlastne platím za Ruskú geopolitickú zbraň. Čo ja, všetci. A nikomu to doteraz nevadilo! Ani tým, dnes najbesnejšim kriklúňom. Na čiu geopolitickú zbraň ma teraz napoja a komu budem za ňu cálovať ešte nemám šajnu. Naši čelní predstavitelia už ale určite niečo vymyslia. Oni majú [...]

Zmatkári.

16.02.2022

Najsamprv bych scel túto cestu úctivo kohosik požádat o to, aby ten kdosik, kdo to teda vie, aby zavesil do novín v rámci širokéj informuvanosti verejnosti komplet prámé číslo aj s volačku na mobílek hentého oného, amerikánskeho prezidenta. A aby tam též určite bolo, či je vóbec spósobilý sa dohovorit. Myslím tým hlavne, že po našém, teda bez tlmočníka, kerým [...]

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

parlament národná rada nrsr

Prieskum: Sme rodina narástlo, SaS aj OĽaNO padli

30.06.2022 20:44, aktualizované: 21:51

Najnovší prieskum volebných preferencií mierne zamiešal karty. Posilnilo hnutie Borisa Kollára, SaS a OĽaNO klesli.

Putin, vojna, Osetsko

ICC vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s rusko-gruzínskou vojnou

30.06.2022 18:21

Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s vojnovými zločinmi spáchanými počas konfliktu v Južnom Osetsku v roku 2008.

Rusko, Štátna duma

Štátna duma schválila zákon, ktorý uľahčí zákazy zahraničných médií

30.06.2022 17:26

Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Erdogan

Problém pre NATO. Ankara už hrozí zablokovaním prijatia Švédska a Fínska

30.06.2022 17:24

Erdogan žiada splniť záväzky obsiahnuté v memorande.