Založ si blog

Naši papaláši.

Keď som u nás na námestí počul počas nežnej revolúcie hlásať z vlečky od traktora o tom, že sa nenecháme viac buzerovať komunistami a budeme si všetci rovní, už vtedy som si povedal, že toto celkom asi tak pravda nebude.
Po vzore z hlavného mesta SR sa aj u nás totiž zrazu vyrojilo zopár známych ksichtov s kriminálnou a šmelinársku minulosťou, ktorí svojimi rozstrapkanými lopatami na konci predlaktí bez začervenania zhrnuli z tej vlečky slušnejších ako oni a nepripustili ich k slovu. A aj im naletelo pár ľudí, ktorí ich potleskom a štrnganím kľúčov podporovali. Ešte netušili, že sa z nich vykľujú horší papaláši ako tí pred nimi.
Potom týmto našim novodobým papalášom priamo s rastom ich funkcií rástli krídla a chuťky po čoraz väčšom verejnom uznaní za ich čoraz menšie zásluhy o blaho tých, ktorí im uverili. Skromnosť, ktorú od nich ľudia očakávali nahradili hulvátstvom, aroganciou, drzým porušovaním akýchkoľvek noriem a bezohľadnou honbou za peniazmi. Pracovitosť za mlátenie prázdnej slamy na svojich postoch do ktorých sa dostali vďaka tým, na ktorých sa potom to – však viete. Naplno odkryli svoje charaktery a veľkopanské maniere dobre utajované pred tými, ktorí ich nepoznali alebo ani netušili čo v nich je. Dospelo to skôr ako sa dalo čakať na ešte horší papalášizmus, ako ten za bývalého režimu.
Prelety po Slovensku hore-dole v lietadle zadara, opancierované auto pre údajne najoblúbenejšieho predsedu vlády akého sme tu doteraz mali, neoprávnené výhody pre seba, rodinných príslušníkov, kamarátov, milenky, daňové úniky, zlodejiny a plagiatorstvo odôvodňované takými úbohými výhovorkami, že by sa za ne hanbil aj dement, kolóny s húkajúcimi policajnými autami, vytláčanie do škárp vedľa cesty lebo ide panstvo, ochrankárov viac ako divákov pred obecným úradom, doprovodnými vozidlami v ktorých už chýba len záchranka a ešte náhradné auto náhradného auta, patroly policajtov na križovatkách po trase, popri štreke a nádražiach, to všetko je obraz úbohého velikášstva našich papalášov. Som presvedčený, že ak by nebolo toľko húkania a zbytočného cirkusu okolo ich presunov ani by nikoho nenapadlo, že sa kdesi hrnú. Prečo taký strach? Veď sú údajne obľúbení. Prečo si zabetónovali papalášske výhody a spôsoby tých z minulého režimu na ktorých nadávajú?
Už traja exprezidenti s doživotným servisom, vodičom s vozidlom a asistentami je až-až na takú krajinku akou je Slovensko. A koľko ich ešte pribudne? Nepostačovalo by požívanie týchto výhod po dobu dajme tomu takých päť rokov po skončení ich pôsobenia? A šlus. Boli štátnym úradníkom a zostane im slušný dôchodok. Neboli monarchami. Aj keď si to tí doterajší o sebe zrejme namýšľajú obklopení portrétmi rodiny agresívneho psychopata a vraha, cisára rímskonemeckej ríše Karola VI.*, ktoré tam nechal vyvesiť určite nejaký prispatý monarchistický korunovaný debil, pretože v prezidentskom paláci jednak nemajú čo robiť, ten palác je úradom prezidenta Slovenskej republiky, Habsburgovcom nikdy nepatril, nikdy tam neboli a zrejme o ňom vôbec ani netušili. Asi si tak potrebujú masírovať svoje malomeštiacke ego a myslia si, že tým stúpnu na cene. To len veľkopanské maniere si tam terajší nájomníci tak akosi osvojili.
Pracujúcim zrušiť hranicu veku odchodu do dôchodku a oberať ich o ďalšie sociálne istoty to áno, s tým problém nebol. Ale sebe okresať svoje papalášske výhody, to pánboh chráň.
Moje nervy.
Kedy sa tento národ konečne spamätá a začne pri voľbách konečne uvažovať? Kedy ľudia pochopia, že nevolia účinkujúcich do cirkusovéj manéže ale ľudí, ktorí budú prijímať zákony o ich budúcnosti?
Nepoznám v mojom širokom okolí nikoho, kto by sa kvôli práve týmto našim provinčným kvázi politikom a papalášom nechal vláčiť po súdoch a dal sa zavrieť za akýkoľvek prejav otvorenej agresie voči ním. A už vôbec pochybujem, že by ich niekto utekal umačkať od radosti alebo z láskyplného objímania.
Tak o čom to je, vy naši papaláši?
Ďakujem za pozornosť.

*k tomu viac: https://patriot.blog.pravda.sk/2016/06/21/excelentni-rasisti-u-prezidenta-sr/

Minister Korčok vie ako na sankcie.

21.07.2021

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku. Informovala o tom agentúra DPA, tá sa odvolala na tlačovú správu Rady EÚ. Ministri zahraničných vecí členských krajín teda predĺžili platnosť sankcií, ktoré sú zamerané na banky, energetické podniky či dovoz zbraní už po trinásty raz. Tento kolotoč nanič sankcií už musí papalášov EU fakt zožierať. Preto náš [...]

Parlamentný kanál.

19.06.2021

Jennu vec teda furt nechápem. V televízore je videt už šelijaké kanále, jako napríklad pre rybárov, samé krimminálky aj krváky, s pesničkámi, ba ešče aj pre hentých erotomanov. Prečo ale do včílku v téjtok krajine nikoho nenapallo, teda okrem mna, aby fungoval v televízore aj kanál, kerý by ukazuval v jennom kuse prámé prenosy z našého parlamentu. Aj s funduvaným [...]

U zubára.

09.06.2021

Už som mosel som k nemu ícit. Aj žena ma tam posielala. A aj ma tam pre istotu dovézla. Ja by som sa ale videl račšej v krčme jako u zubára, tam ma šak nikdaj neposlala. Len odvézla domom. Já, že ráz, ona, že vác razy. Já si ale pamatám len ráz. No, ale ten si na mne teda zgustél. Ten zubár. Po troch násčevách, kedy čosik zablombuval, jeden ulomený zub nadrobil, jeden [...]

Poľsko, Bielorusko, migranti

Poľsko vysiela na hranice s Bieloruskom ďalších 500 vojakov

20.09.2021 16:00

Poľsko chce posilniť ochranu hranice proti silnejúcemu prílevu migrantov.

kováčik

Sudkyňa dnes rozhodne o Kováčikovi. Na súde v Pezinku nahlásili bombu

20.09.2021 15:45

Súd vynesie rozsudok nad bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Prokurátor žiada trest na minimálne 13 rokov a prepadnutie majetku.

Eduard Heger

Premiér nevylúčil vládu bez Sme rodina s podporou nezaradených poslancov

20.09.2021 15:00

Podstatná je pre premiéra Eduarda Hegera stabilná vláda. Vládnutie s podporou nezaradených poslancov si vie predstaviť, ak to bude viesť k výsledkom v prospech občanov.

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Na západe Ukrajiny sa začalo rozsiahle vojenské cvičenie

20.09.2021 13:33

Manévre pod názvom Rapid Trident sa odohrávajú na západe Ukrajiny, zhruba 25 kilometrov od poľských hraníc.